Opakowania cukiernicze sposobem na marketing


Wiele firm zastanawia się jakie kanały marketingowe wybrać by sprzedawać więcej. Natomiast bardzo często po prostu wystarczy w inny sposób robić to co już się robi. Przykładem są opakowania cukiernicze. Firma www.multipak.info umożliwia tworzenie spersonalizowanych nadruków na opakowaniach cukierniczych, które sprawią, że firma może wyróżnić się na rynku.
 

Jak spersonalizować opakowania cukiernicze?
 

Wiele przedsiębiorców jednak nie ma pomysłu na to w jaki sposób spersonalizować takie opakowania. Co na nich napisać. Oto kilka rad, według mnie:
 

  • Bezpieczny marketing – nie ma co stawiać na siłę na kontrowersję. W przypadku opakowań cukierniczych może ona odpychać klientów, zamiast ich przyciągać.
     

  • Można z tego zorganizować akcję promocyjną np. przy pokazaniu opakowania rabat na kolejne zakupy -5%.
     

  • Warto jest umieścić nazwę firmy, slogan i dane kontaktowe. Dzięki temu wszystkie opakowania cukiernicze będą w pewnym sensie medium marketingowym, które będzie przyciągało więcej klientów.
     

Jednak według mnie jedno jest pewne – warto wykorzystać ten przedmiot. On i tak jest stałym elementem pracy np. piekarni. Dziwi mnie zawsze fakt, gdy cukiernia daje mi kawałek ciasta w pudełku i ono po prostu jest białe. Nie ma na nim żadnej informacji. Nie popełniają tego błędu nigdy duże pizzerie w Warszawie.
 

Warto brać przykład z największych graczy na rynku i wykorzystać opakowania cukiernicze jako narzędzie marketingowe, które może przyciągać klientów i generować jeszcze większe zyski. Dzięki temu firma będzie sprzedawać więcej.